0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

Akademik dünyada yapılan araştırmalarda yapılması gereken en gerekli esas iş örnekleri benzerliklerine göre gruplara ayırmaktır. Bu tip birden fazla değişkene sahip gruplandırma işleminde istatistik tekniklerinden biri olan kümeleme analizine ihtiyaç duyular. Özellikle tıpta, psikoloji alanında hastalıkların ve tedavilerin gruplandırılması işleminde en çok başvurulan yöntemlerdendir. Akademik çevreler sık kullandıkları bu analiz türü için SPSS kümeleme analizi (Cluster Analysıs) fiyatları konusunda bir araştırma içine giriyorlar.

Özellikle akademik hayatlarında gelecek hedefleyen lisans öğrencileri için erkenden amaçlarını belirlemek ileriki yıllarda onlara epey fayda sağlayacaktır. SPSS programına hâkim olmak ya da ödevlerinde kullanmak isteyen başta sosyal bilim öğrencileri kendilerini SPSS programı üzerine geliştirmeye çalışıyorlar. SPSS lisans döneminde öğrenilmesi daha kolay bir program olup sonraki dönemlerde de öğrencilere öğrendikleri bu program büyük fayda sağlayacaktır.

Örneğin; katılımcıların farklı ve bağımsız iki gruba ayrıldığı çalışmalarda, iki grup arasındaki bağımlı değişkende bir fark olup olmadığını görmek ve bu durumu anlamlandırmak için SPSS Mann-Whitney U Testi uygulanabilir. Eğer lisans düzeyinde bir kişi bu testi öğrenebilirse hem benzer alanda hem de deney ve kontrol grubu arasındaki farkı belirleme ya da her grup için değişen değerler arasında farklılık olup olmadığını tespit edebilmede bu testi kullanabilir. Böyle bir çözüme yönelmezse o kişi de diğer araştırmacılar gibi SPSS Mann-Whitney U Testi Fiyatları hakkında araştırmaya çıkabilir.

Bir diğer analiz çeşidi olan MANOVA analizinde, varyans analizi bağımlı değişkenin birden çok olduğu durumlarda yapılır. SPSS programı en çok öğrenilmek istenen analizlerden biri olan MANOVA analizinde birden fazla bağımlı değişkenle, bir veya iki bağımsız değişken arasında tek yönlü ve çift yönlü MANOVA oluşur. SPSS Manova Analizi fiyatları analiz yaptırmak isteyen araştırmacıların radar alanında.

Medyan bir araştırmada olmazsa olmaz değerlerin belki de en önemlisidir. İlkokulda bile öğretilen medyan bilgisi yıllar sonra akademik hayatın tam da ortasında insanların karşısına çıkıyor. Medyan değerlerin oluşturduğu serinin ortasındaki değer demektir. SPSS ile medyan analizi de gerçekleştirilebiliyor. Oldukça uygun SPSS medyan fiyatları ile birçok araştırmacı farklı firmaları deneyimleme şansını elde ediyor.

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.