0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

Bilinen tüm sosyal bilimler analiz, değerlendirme ve sonuçlarını istatistiki veriler doğrultusunda gerçekleştirirler. Bu verileri elde edebilmek amacıyla artık bu alanda uzmanlaşmış veri analiz saha hizmetleri ve danışmanlık şirketlerinden faydalanabilmektedirler. Sayıları ve hizmet kaliteleri artan bu şirketler, çeşitli istatistik programları kullanmaktadırlar ve kullandıkları bu programlarla da en doğru sonuçları müşterilerine aktarabilmektedirler. Bu alanda yoğun olarak kullanılan programlardan biri de SPSS(Sosyal Bilimler İçin İstatistik Paketi)’dir. Şirketler, farklı konularda yapılan anket ve analizlerde ortaya çıkan tablo ve grafik gibi istatistik sonuçlarını, SPSS analiz programıyla sağlıklı bir şekilde ortaya koymaktadırlar.

Verilerin ortaya konulmasından sonraki en önemli iş ise yorumlama ve raporlama kısmıdır. SPSS programı aracılığıyla veri girişleri yapıldıktan sonra ortaya çıkan sonuçların yorumlanması, test sonuçlarının ne ifade ettiğini ortaya koyar. Yorum ve raporlamanın ardından, proje sahibi arzu ettiği bilgilere ulaşmış olur. Bahsi geçen danışmanlık şirketlerinin en önemli işlerinden biri de verilerin toplanması dışında analiz yorumlama çalışmalarıdır. Bu alanda uzman kadrolarla çalışan şirketler, akademik seviyede yorumlama hizmeti sunabilmekte, aynı zamanda bölgesel dinamiklere göre hazırlanan analizleri yorumlama konusunda özel çalışmalar yapabilmektedirler.

Genel analiz yorumlama ile bölgesel ve içeriğe özgü yorumlama arasında farklar ve uzmanlık gerektiren durumlar olabilmektedir. Hatay için Hatay SPSS veri analiz saha hizmetleri sunan bir uzmanın Sivas SPSS veri analiz saha hizmetleri sunan bir uzmandan, onun da Amasya SPSS veri analiz saha hizmetleri sunan bir uzmandan farklı özellik ve yetkinlikleri olması gayet doğal ve aranan bir niteliktir. Sonuç itibariyle tüm bu hizmetler kapsamında Hatay SPSS veri analiz fiyatları ile Sivas SPSS analiz fiyatları birbirinden farklı kriterlere göre değerlendirilmektedir.

Analiz ve danışmanlık şirketlerinin birbirinden farkını ve kalitelerini, bu bahsettiğimiz uzmanlık alanları ve uzmanlık çalışmaları belirlemektedir. Uzmanlık alanında olmayan işlere soyunan her alandan işletmeler, yeterli başarı ve müşteri memnuniyetini sağlayamayacakları gibi, değerlendirme ve sonuçların yanlış yapılmasına da neden olacaklardır. Bu da hizmet verilen proje sahibinin ortaya koyacağı çalışmalarda geri dönülmez olumsuzluklara sebebiyet verecektir.

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.