0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

Araştırmalar ve Anket Çalışmaları için SPSS ile Veri Analizi

Bilgisayar programcıları günün ihtiyaçlarına cevap verebilmek için bilgisayarın icadından itibaren programlar üretmişlerdir. Uzun yıllardır kullanılan programlardan biri de SPSS programı. Yaklaşık 50 yıldır başta sosyal bilimler alanı olmak üzere her alan akademik çalışmanın işe yarar hale gelmesinde program önemli yer tutuyor. İstatistik biliminin bilgisi ve gerekleriyle araştırmacılara çalışmalarının sonucunda analiz yapabilme imkânı veren bu program, pek çok çevreden insanın kullandığı bir araca dönüşmüş durumda. Anket şirketleri, devlet kurumları gibi pek çok anket ve araştırma çalışması yapan kişi, kurum ya da kuruluşlar sık sık bu programdan analiz yapmaya ya da yaptırmaya ihtiyaç duyuyor. Verilerin sayısal olarak büyüklüğü, programa doğru olarak işlenmesinde yapılabilecek hataları en aza indirmek, hangi yorumlama için hangi analizin kullanılacağının iyi süzülmesi ve çıkan sonucun nasıl bir yorumlamayla ortaya konacağı önem arz ettiği için kullanıcılar gözü kapalı SPSS ile veri analizi yaptırıyor. Ülkemizde üniversitelerin sayısı farklı şehirlerde her geçen gün artıyor. Bunun sonucu olarak hemen hemen her ilde akademik çalışma ya da anket çalışması yapanların sayısı da artıyor.

Geniş bir fiziki kapasiteye sahip ilimizden biri de Denizli. Hem üniversitesi hem de artan gelişmişliğiyle pek çok araştırma çalışmasının da yapıldığı bir yer. DENİZLİ SPSS VERİ ANALİZ FİYATLARI da bölgenin ihtiyacını karşılama açısından önemli yer tutuyor.

Üniversiteye yeni kavuşmuş şehirlerden biri de Mardin. Özellikle önümüzdeki yıllarda MARDİN SPSS VERİ ANALİZ SAHA HİZMETLERİ aktif olarak kullanılacağa benziyor. MARDİN SPSS VERİ ANALİZ FİYATLARI rekabet araştırmacıları başka kaynaklara yönelmemeleri için ikna etmeli. Mardin’in, üniversitesiyle araştırmaların giderek artacağı bir şehir olacağı öngörülüyor.

Mardin gibi üniversiteyle yeni tanışmış olmasına rağmen Bartın’da üniversite fiziki kapasiteni geliştirmeye devam ediyor. Birçok fakülte, enstitü ve yüksekokulla araştırma çalışmalarının yapılacağı yerlerden biri. BARTIN SPSS VERİ ANALİZ SAHA HİZMETLERİ de bu doğrultuda gelişim gösteriyor. Araştırmacıların veya anket sonuçları almak isteyen şirketlerin ve devlet kurumlarının en çok dikkat ettiği özellikler de BARTIN SPSS VERİ ANALİZ FİYATLARI ve veri analiz hizmetinin nasıl verildiği konusu.

No Comment

Comments are closed.