0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

Gölge Müşteri Hizmetleri

Gölge müşteri hizmetleri, firmanızın ve çalışmakta olan elemanlarınızın firmanızı doğru şekilde temsil edip etmediğinin denetlenmesi için adeta firmanızda olan bitenleri anlamak adına bir ajan tutma işidir. Firmanıza dışarıdan gelen, bir müşteri gibi hareket eden bir kişi, firmanızda satış temsilcilerinin ve diğer personellerin nasıl davranış sergilediklerini anlamak için harekete geçer. Oradaki satış sorumluları ile iletişime geçerek isteklerinin doğru şekilde karşılanıp karşılanmadığını görmek ve bu anlamda ilgiye puan vermek için bir kişi tutulur. Bu kişiye gölge müşteri adı verilir. Firmada işin işleyişini anlamak için gelen bu kişi, kısa sürede firma hakkında genel izlenimi elde eder ve firma sahibine detaylı bir rapor sunar.

Gölge müşteri hizmetleri olarak son zamanlarda adını duyuran bu sistem, giderek yaygınlaşmaktadır. Hemen her alanda yapılabilen bu hizmetin, firmanın sürekliliğini sağlamak adına çok önemli bir yöntem olduğu söylenmektedir. Özellikle de yetkili olarak görev yapmakta olan ve yönetici konumunda olan kişilerin, işlerini doğru şekilde yapıp yapmadıkları bu yöntem ile çok kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir. Firmadan bir şeyler satın almak isteyen biri gibi ziyaret eden bu kişinin aslında denetim yapmak amacıyla geldiğinin belli olmaması ve bu durumun gizli olması, firma çalışanlarının normal hareketlerinden taviz vermemesine neden olmaktadır. Bu durum da firmanın genel yapısının nasıl olduğunun anlaşılması için yeterli olmaktadır.

Gölge müşteri hizmetlerini uzun zamandır profesyonel bir kadro ile vermekte olan firmamızda, bu alanda yetiştirilmiş olan çok sayıda personel bulunmaktadır. Hiçbir şekilde şüpheli hareketlerde bulunmadan, doğrudan firma yetkilisinin kendi iş yeri hakkında çok detaylı bir izlenim elde etmesine neden olan bu durumun, çok büyük şirketlerde dahi etkili bir yöntem olarak uygulandığı görülmektedir. Her geçen gün daha da çok yaygınlaşan bu yöntemin, firmaların zarar etmesini önlemede çok önemli bir sigorta görevi gördüğü söylenmektedir.

Gölge müşteri hizmetlerini henüz yeni vermeye başlayan ve hiçbir deneyime sahip olmayan firmalar ile iş yapmak, çoğu zaman raporların yanlış şekilde elinize ulaşmasına sebebiyet verecektir. O yüzden siz bu konuda alanında isim yapmış olan firmamızı tercih etmeli, olası sorunları kolay bir şekilde çözebilmenin keyfini çıkarmalısınız.