0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

Nasıl Çalışıyoruz?

Alanında uzman olan çok sayıda kişiden oluşmuş profesyonel bir ekibin tam koordineli bir şekilde çalışmasını, firmamızda görebilirsiniz. Hemen herkesin kendi alanında çalıştığı, saha araştırmasından sorumlu olan kişilerin bu alanda yapılabilecek tüm araştırmaları gerçekleştirdiği, teorik kısımların doğru şekilde derlenebilmesi için yurt dışındaki kaynakların taranmasından sorumlu olan arkadaşların sistemli bir şekilde taramaları gerçekleştirdiğini bilmenizi isteriz. Bilimsel çalışma anlamında oldukça başarılı işlere imzalar atan ekiplerimiz, ilk aşamada ister ön lisans tezi olsun, ister lisans tezi olsun, ister yüksek lisans tezi olsun, isterse doktora tezi olsun hemen her alanda gerekli araştırmaları yapmadan ve bu alanda yazılmış, çizilmiş ne varsa bu dökümanları eline geçirmeden işleme başlamıyor. İşini sadece yapmış olmak için yapma olarak değil, aynı zamanda bilime ve insanlığa faydalı olacak bir çalışmaya çevirme konusunda başarılı olan ekibimizde, hemen herkesin kendi alanına yöneldiğini söyleyebiliriz.

Kitap araştırmasından ve arşivden oluşturmaktan sorumlu olan arkadaşların internet de dahil olmak üzere sizin projeniz veya çalışmanız ile ilgili elde edilebilecek tüm bilgileri kolay bir şekilde elde ettiğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra bu dökümanların ve belgelerin içerisinden sizin çalışmanız için işinize yarayabilecek olanların tespit edilmesinden sorumlu olan kişiler de kitap taramaları yaparak önemli yerlerin altını çizer ve sizin çalışmanızın ilk aşamasını oluşturur. Sonrasında projenizin netleşmesi açısından akademik kariyere sahip olan ekip arkadaşlarımız, bilimsel çalışmanızın “içindekiler” kısmındaki başlıkları belirler ve bu başlıklar aracılığıyla sonuca ulaşmak için çalışmalara devam eder. İçindekiler kısmının oluşmasının ardından işin teorik kısmının yazım şeklinin nasıl olacağı belirlenmiş olur ve bu alanda özellikle de yurt dışı kaynaklı olan kitapların çevirisi gerçekleştirilir. Çevirilerinin yapılmasının ardından tez çalışmanıza eklenen bu kısımlar, düzenlemeden sorumlu olan ekip arkadaşlarımıza tek tek bildirilir. Tezin yazılması aşamasında nerelerden alıntı yapıldığına dair tüm çalışmayı not eden arkadaşlarımız, alıntı yapılan kısımları belirleyerek sizin kaynakçanızın da oluşmasını sağlar.

Teorik anlamda bu çalışmalar sürerken bir yandan da saha araştırmasının gerçekleştirilmesi için projeniz ile ilgili anketler hazırlanır. Bu anketler, sahada gerçekleştirilir ve istatistiksel paket programlarına eklenir. Sonrasında analiz yapılarak tezin veya makalenin ulaştığı sonuca değinilir.