0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

SPSS Soru Formu Hazırlama Çalışmaları

İstatistiksel anlamda tüm çalışmaların yapılmasına imkan tanıyan SPSS, özellikle de anketin oluşturulmasında ve anket sonuçlarının programa girilmesinde en etkili sisteme sahip olan paket programları arasında yer alıyor. Çok fazla kod bilgisi gerektirmeden (SAS, MATLAB, STATA, STATİSTİCA paket programlarının aksine) oldukça basit bir şekilde kullanımı olan SPSS, doğru bir şekilde verilerin girilmesi ile birlikte eşsiz bir performans sunuyor. Tüm sınamaların ve testlerin yapılmasına imkan tanıyan bu paket programının her geçen gün daha çok kişi tarafından kullanıldığını söyleyebiliriz.

Bugüne kadar birçok bilimsel araştırmanın bir parçası haline gelmiş olan SPSS, özellikle de anket aşamasında başarılı performansı ile göz dolduruyor. Anket formunun doğru şekilde oluşturulması ve bunun çıktısının alınmasına imkan tanıyan SPSS, hemen her analiz türü için farklı bir form formatı oluşturabiliyor. Anketlerin doğru şekilde yapılması için doğru sınıflandırma konusunda yönlendirmeye de sahip olan program, uzman bir kişinin kontrolünde olduğunda adeta bir sihirli değneğe dönüşebiliyor. Bilimsel araştırmaların olmazsa olmazı olan saha araştırmalarına önemli derecede ışık tutan bu programda, çalışmanıza yönelik olarak en doğru soru formlarını ve anket çalışmalarını kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. Bu alanda uzun zamandır hizmet vermekte olan ekip arkadaşlarımız, bu konuyu sizin adınıza en profesyonel şekilde karşılayabilmekte, yılların verdiği tecrübeye bir de profesyonel çalışma anlayışı eklendiğinde ortaya çok kaliteli işler çıkabilmektedir.

Her geçen gün biraz daha gelişen SPSS programının anketin yapılabilmesi için gerekli olan soru formunu oluşturmada oldukça basit ve çözümcü bir yaklaşıma sahip olduğu biliniyor. Anket kağıdınızı kolay bir şekilde oluşturmak adına yapılmış olan programda, tüm sorulara verilecek olan yanıtlar ile ilgili geniş çaplı bir çalışma gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca programın sağladığı koşullar ile “kesinlikle katılıyorum, katılıyorum, kararsızım, katılmıyorum ve kesinlikle katılmıyorum” şeklinde derecelendirerek oluşturulan anketlerin de çok kolay bir şekilde hazırlandığını görebilirsiniz. Soruların doğru şekilde sorulması durumunda bu tür derecelendirmeye bağlı olarak oluşturulan anket türünün diğer anketlere göre çoğu zaman daha etkili sonuçlar verdiği de görülebilmektedir. Eğer siz de saha araştırmasını en doğru şekilde yapmak istiyorsanız, bir an önce ekibimizle irtibata geçmelisiniz.