0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

SPSS Veri Raporlama Hizmetleri

Bilimsel araştırmaların hemen hepsine önemli derecede ışık tutabilen SPSS programı, özellikle de verilerin doğru şekilde bilgisayara tanımlanmasının ardından kalitesini gösteriyor. Verilerin doğru şekilde girilmesi sonrasında dilediğiniz şekilde analiz yapmanızı ve rapor oluşturmanızı sağlayan menüleri sayesinde, SPSS programını çok etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Ancak bu kullanımı doğru şekilde yapabilmeniz için çalışmanızda nasıl bir sınama yapmanız gerektiğini, bu sınama için anakütleden ne kadarlık bir örneklem çekmeniz gerektiğini, saha araştırması amacıyla nasıl bir soru formu oluşturmanız gerektiğini, soru formlarını nasıl SPSS programına doğru şekilde aktarmanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Tüm bu detaylı çalışmaları öğrenseniz bile SPSS’de çıkan sonucun gerçekten analiz sonuçlarına uygun olup olmadığını bilmeniz için, yine istatistik bilgisine ihtiyaç duyarsınız. Bu nedenle eğer bu alanda gerçek anlamda profesyonel değilseniz, sizin adınıza veri raporlarını doğru çıkartabilecek olan bir uzmandan yardım almanız gerekebilir. Bilimsel çalışmalarınıza hem hız vermek istiyor hem de çalışmanızın doğru sonuçlanması istiyorsanız, uzun zamandır ekibimizde çalışmakta olan profesyonel akademik kariyere sahip olan kişilerden yardım almalısınız.

Analizleri gerçekleştirdikten sonra eğer çalışmanızda net bir sonuca ulaştıysanız, bu sonucu yazılı bir şekilde yazmış olmanız çoğu zaman okuyucular tarafından pek hoş karşılanmaz. Bunun yerine grafikler yardımıyla sonuçların değerlendirilmesi, okuyucunun anlayabileceği nitelikte şema olarak gösterimlerin sağlanması, sonucun daha kesin kanıtlar ile ortada olduğuna dair bir delil teşkil eder.

Veri raporlama hizmeti SPSS’in diğer istatistiksel paket programlarından en çok ayrılmasına neden olan unsurudur. Diğer istatistiksel paket programlarında işlenmiş olan verilere ait grafiklerin oluşturulması oldukça zor ve zahmet gerektirirken, SPSS’de hiçbir kod bilgisine ihtiyaç duymadan sadece menüde bulunan seçeneklere tıklayarak istediğiniz grafiğe kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Eğer bu alanda sorun yaşıyor ve verilerinizin doğru şekilde grafiklerini oluşturamıyorsanız, alanında uzman olan ve uzun zamandır SPSS alanındaki çalışmaları ile onlarca bilimsel çalışmaya öncülük etmiş olan akademik kariyere sahip olan elemanlarımız aracılığıyla, kolay bir şekilde tüm sorunlarınızın üstesinden gelebilirsiniz. Hayatınızın şekillenmesine neden olacak ve akademik kariyerinizi önemli derecede etkileyecek olan tez aşamasında, bizim gibi profesyonel olarak hizmet vermekte olan ekipler ile çalışmanızın çok büyük bir faydası olduğunu, bizden hizmet almaya başladığınız andan itibaren görebilirsiniz.