0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

SPSS’de Frekans Uygulamaları

Hem Dünya’da hem de Türkiye’de hemen her bilimsel çalışmaya öncülük etmiş olan SPSS paket programı, özellikle de verilerin doğru şekilde programa girilmesinin ardından kalitesini konuşturmaya başlıyor. Dilediğiniz şekilde raporları oluşturmanızı sağlayan, soru formlarını kolay bir şekilde elde etmenize imkan tanıyan, size değişkenlerin ve düzeylerin hakkında kolayca değiştirme yapmanızı sağlayan bu programın her geçen gün kullanıcısının daha da çok arttığını söyleyebiliriz.

SPSS paket programına anakütlenin içinden seçilmiş olan örneklemler ile ilgili yapılmış olan çalışmaları doğru şekilde girdiğiniz zaman, size bu verilerin detaylı dökümünü program otomatik olarak oluşturacaktır. Örneklem içindeki verilerden bazılarının aynı değerlerden ibaret olduğu görülür. Bu durum da örneklem değerlerindeki tekrarların sınıflandırılması gerekliliğini doğurur. Frekans uygulamaları yapılırken örneklemde tekrar eden değerler üzerinden frekanslar belli edilir.

Frekansların belirlenmesi noktasında bazen hologramların da etkisi bulunmaktadır. Hologram aralıkları olarak grafik nasıl belirlenmişse, frekans değerleri de buna göre şekillenir. Eğer 10’arlı şekilde hologram çizilmesine karar verilirse bu durumda 0 – 10 – 20 – 30 – 40 şeklinde grafikte verilerin sıralanması belirlenir. Eğer verilerde 13 – 14 – 22 – 24 – 26 – 32 gibi bir sistem olursa bu durumda frekans değerleri 0 – 10 aralığında 0 (sıfır) değerini, 10 – 20 aralığında 2 değerini, 20 – 30 aralığında 3 değerini, 30 – 40 aralığında 1 değerini alır. Frekans değerlerinin hologram aralığına göre belirlenmesi, frekans değerlerinin de buna göre değişmesine neden olabilmektedir.

İstatistiğin en temel konularından biri olan frekans uygulamalarını hologramlar aracılığıyla oluşturmak ve bunu SPSS’de yapmak istiyorsanız, bu alanda çok fazla tecrübeye sahip olan hocalarımız sayesinde en profesyonel şekilde hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmeniz durumunda hızlı bir şekilde akademik çalışmalarınızın sürdüğünü, SPSS’in hemen her alanına kısa sürede çözümlerin getirildiğini görebilirsiniz. Bilimsel araştırmalarınızın kaldığı yerden devam etmesi için eğer kısıtlı zamanınız varsa size hızlı bir şekilde kolay çözümler getirebileceğimizi bilmenizi isteriz. Çok kısa zamanda en profesyonel şekilde SPSS alanında tüm çözümleri getirebileceğimizden emin olabilirsiniz. Akademik kariyere sahip olan ekip arkadaşlarımız sayesinde profesyonel şekilde bu alanda hizmet vermeye devam ediyoruz.