0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

SPSS’de Tablolama Çalışmaları

SPSS diğer istatistiksel paket programlarının yanında daha çok açık özelliğe sahip olan ve çok fazla kod bilgisi gerektirmeden kolay bir şekilde çözüm sağlayabilen önemli bir programdır. Her geçen gün kullanıcı sayısı artmakta olan bu program, her geçen gün artmakta olan ilgiyi karşılayabilmek adına sürekli farklı çalışmaları programa eklemekte ve bu eklentiler sayesinde her geçen gün SPSS’in yeni bir sürümünün daha kullanıma açıldığı bilgisi verilmektedir. Oldukça başarılı bir performans sunan SPSS, günümüzde birçok bilimsel araştırmaya ışık tutmaya devam ediyor.

SPSS çalışma mantığı olarak dışarıdan bakıldığında, bir Microsoft Office Excel tarzında bir görünüme sahip. Hemen her yerde farklı hücrelerin olduğunu, bu hücrelerin satır ve sütunlarının bulunduğu yerlere farklı isimler verilebildiğinin görülmesi bu alandaki benzerliğin biraz daha artmasına sebebiyet vermektedir. Ancak tabii ki SPSS paket programının çalışma sistemi Microsoft Office Excel ile hiçbir benzerlik göstermemektedir.

SPSS’de sürekli tablolarla çalışmanın çok büyük artıları bulunmaktadır. Her bir sütunun bir değişken ifade ettiği, bu sütunun içindeki her bir satırın da ayrı bir örneklemi ifade ettiği söyleyebilir. Örneklemdeki bir bireyin bu değişkenlerin durumuna göre nasıl değerler verdiği, bu alanda anlaşılmaktadır. Değişkenin hangi düzeylerinin belirlendiği, bu hücrelere girilen değerler sayesinde net bir şekilde anlaşılabilir hale gelmektedir.

SPSS’de veri girişinin yapılabilmesi için bu tablolama araçlarının kullanılması şarttır. Her bir hücrenin içine yazılan bir değer, örneklemdeki birimlerin durum karşısında aldığı değerleri ifade etmektedir. SPSS’de farklı çalışmaların yapılabilmesi için bu alana verilerin doğru şekilde girilmesi ve girişi yapıldıktan sonra veriler ile ilgili yapılacak işlemlerin neler olduğunun adım adım bilinmesi gerekir. Bu konuda eğer bir sorun yaşıyorsanız firmamız olarak önemli derecede gördüğünüz bu tür sorunları basit ve kalıcı bir şekilde çözümleyebilirsiniz.

Alanında uzman olan ve akademik kariyere sahip olan kişiler aracılığıyla yürütülmekte olan çalışmalarımızdan sizde faydalanmak istiyorsanız, firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. SPSS’in hemen tüm alanlarında, sınamalarında, raporlamalarında ve tablolama işlemlerinde hizmet vermiş olan ekibimiz sayesinde sorunlarınıza kolayca çözüm bulabilir, akademik kariyerinizin ilerlemesine engel olan prosedürleri çok uygun fiyatlar karşılığında atlatabilirsiniz.