0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

SPSS Veri Kodlama – Edit İşlemleri

İstatistiksel anlamda yapılması gereken hemen her işlemin kolay bir şekilde yerine getirilmesini sağlayan SPSS, her geçen gün farklı kullanım alanları ile daha çok kullanıcı tarafından kullanılmakta olan bir paket programı haline geldi. Akademik makalelerin oluşmasında, ön lisans tezlerinin, lisans tezlerinin, yüksek lisans tezlerinin ve doktora tezlerinin saha araştırmaları neticesinin oluşturulmasında SPSS en büyük yardımcı program… Saha araştırılması için yapılmış olan anketlerin doğru şekilde girişinin yapılması için SPSS veri kodlamasını doğru şekilde biliyor olmak gerekir.

SPSS’i diğer istatistiksel programlardan ayıran en önemli özellik, veri girişinin ve analizinin hiç kod gerektirmeden ve oldukça basit düzeyde bilgi ile gerçekleştirilebiliyor olması. Ancak yine de sisteme doğru şekilde giriş sağlamak adına SPSS veri girişinin nasıl yapıldığını bilmek gerekir. Bunu yapabilmek için ise, daha önce bu konuda tecrübesi olan birinden yardım almanız, sorunlarınıza kolayca çözüm getirecektir.

Eğer akademik çalışmanız için yaptığını saha araştırmasını bilgisayar ortamına girmek ve sonrasında analizleri yaptırmak istiyorsanız, alanında uzman olan ekibimizden yardım almalısınız. Bugüne kadar birçok farklı alanda çalışmış olan deneyimli ve profesyonel elemanlarımız, sizin için verilerin doğru şekilde SPSS’e girilmesini sağlayabilmektedir. Ayrıca ihtiyacınız olan analizin ne olduğunu söylediğiniz durumda, sistem üzerinden bu analizler kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Analiz sonrasında sonuçların değerlendirilmesi için, SPSS’den grafiksel çıktıları da almanız mümkün olabilmektedir.

Akademik çalışmalarınızın hemen her alanında yanınızda olan ekibimiz, elinizdeki verilerin SPSS’e doğru şekilde aktarılması için gerekli tüm tecrübeye ve donanıma sahiptir. Daha önce yüzlerce akademik çalışmaya yön vermiş olan ekibimiz, veri girişi yapılmış olan işlerinizde gerekli olan düzeltmeleri de sizin adınıza yapabilmekte ve ihtiyacınız olan hemen her yerde size yardımcı olmaktadır. SPSS’de veri yönetiminin doğru sonuçları oluşturmak adına oldukça önemli olduğunu bilen ekibimiz, bu alanda yapılması gereken hemen her şeyi sizin adınıza gerçekleştirebilmektedir.

SPSS programına veri girişi yapılırken girilmiş olan verilerin hangi değişkenin hangi düzeyine göre belirlendiğini doğru şekilde tanımlamak gerekir. Ayrıca girilmiş olan verilerin hangi ölçekte olduğunu da belirtmek şarttır. Eğer bu alanda bilginiz yoksa, firmamıza başvurabilir ve problemlerinize kolay çözümler bulabilirsiniz.