0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

SPSS Analiz Fiyatları

Türkçe olarak Sosyal Bilimler İçin İstatistik Programı anlamına gelen Statistical Package for the Social Sciences program SPSS; SAS, R, Matlab Stata, vb. gibi genel olarak nicel analizler ( istatistik) yapmak amacıyla kullanılan çoğu programdan biridir. 1968 yılında SPSS Inc. İsimli şirket tarafından kurulan bu program, 2009 senesinde IBM firmasınca satın alındı. Adından da anlaşılabileceği üzere sosyal bilimler başta gelmek üzere sağlık, eğitim ve fen bilimleri alanlarında da bazı kurum ile kuruluşların Pazar araştırmasında kullanılır. spss programı, Java platformunda çalışır; Windows, Mac ve Linux işletim sistemleriyle kullanılabilir.

Veri ve veri analizi nedir?

Veri, istatistikte sayılarla ve gözlemlerle ifade edilmekte; bu gözlemler veya  sayılar üstünden tahminler yürütülmektedir. Diğer bir manada veri, herhangi bir araştırmadan elde edilmek istenilen sonuçlar olarak bilinir. Veri analizi de toplanan bu sayı ya da gözlemlerin istatistiksel teknikler ile işlenip anlamlı sonuçlar yakalanması ve sayılara anlam yüklemesi yapılması şeklinde açıklanabilir. Sayılara yüklenen bu anlamlarla herhangi bir araştırmanın muhtemel sonucu belirlenmekte ve bu sonuçlar göre çıkarımlar yapılmaktadır.

SPSS anket analizi

bilimsel Sosyal, ve daha çoğu alanda Pazar araştırması yapabilmek için geliştirilen anket metodu; en sık şekilde kullanılan olmuştur. Anket metodu sayesinde araştırılmak istenen konuyla dahil olacak kitlenin belirlenmesinden sonra veriler toplanılmaya başlanır ve araştırmanın amacına göre veriler, istatiksel metotların kullanımı sayesinde analiz edilerek akla yatkın sonuçlar bulunur. Bu sonuçlara ulaşmak için spss anket analizi, bu anket analizini yapabilmek içinse spss veri girişi gibi uygulamalar yapılır. Anket analiz uygulaması araştırmayı sonuçlandırmakta kullanılan ve sıklıkla tercih edilen paket programıdır. Spss anket analizi, Belirli bir konunun araştırılması için geliştirilen anketin, araştırmacının beklentileri ve araştırılmak istenilen konu istikametinde katılımcılarından elde edilen verilerin spss programına girilerek gerekli analizlerin yapılmasını, çıkan sonuçların da tablolar ve anlaşılacak grafikler yardımı ile gösterilmesini içermektedir.

Diğer taraftan firmaların ürettikleri ürün veya hizmetlerden tüketicilerin memnuniyet seviyesini ölçmek için anketler üretilmektedir. Böylece tüketicilerin ürünle ya da hizmetle alakalı görüşlerine başvurulmaktadır. Bu çalışma ile toplanan veriler anketlere girilip ordan spss programına aktarılır. Bu çalışmada amaç şirketlerin tüketicilerin ürünlere karşı tutumlarını öğrenmelerini ve ürünleri hakkında bilgi toplanmasını sağlamaktır. Buna göre; tüketicilerden görüşleri alınıp ürünü geliştirme çalışmalarına başlanır.  Hedef, satışları daha yukarılara çıkarmaktır. Bunların hepsi göz önüne alındığında spss anket analizi ile doğru çalışmalar yapıldığı takdirde bilim ve sosyal başta olarak çoğu alanda ilerleme sağlanacağı ve araştırmacının konu ile alakalı sağlıklı sonuçlar toplayacağı için çok önemli olduğu varsayılmaktadır. Bu sebepten spss paket programıyla ilgili olarak, alanında uzman olan kimseler ve profesyonel kuruluşlarla çalışılması gerektiği öne sürülmektedir.

İstatistiksel Veri Analizleri ve Veri Girişi İşlemleri

spss analizi yapan firmalar arasında öncü olan ve Her biri kendi kulvarında uzman olan ekibimiz sayesinde her türlü akademik çalışmanıza dair daha önceden toplamış olduğunuz anket verilerini sizden alarak İstatistiksel spss veri analizi hizmetleri sunmaktayız. Profesyonel ekibimiz, bu verilerin Excel, SPSS ya da kullanmış olduğunuz diğer programlara aktarılmasını da gerçekleştirmektedir.

İstatistiksel veri analizi işlemlerini uygularken müşterilerimizden öncelikle çalışmaları ile alakalı hipotezler ya da alt problemleri istemekteyiz. istenilen hipotez ya da alt problemlere uygun olarak istatistiksel veri analiz yöntemleri kullanmaktayız. istatistik analiz merkezi olarak Eğer müşterimizin hipotezleri ya da alt problemleri mevcut değilse bunları da temin edebilmekteyiz. Ayrıca veri analizleri sonucunda ortaya çıkan tabloları ayrıntılı bir şekilde yorumlamaktayız.

Firmamızda, araştırma verilerinin söz konusu programa aktarılmasında ücretli spss analizinde verilerin sınıfına ve aktarım hızlarına göre istatistik analiz ücretleri ücretleri alınmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bizimle irtibata geçin.

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.