0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

SPSS İle Hizmet Veren Analiz Firmalarının Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

SPSS programı ile yaptığı araştırmayı, anketi analiz ettirmek isteyen birçok kişi; farklı analiz türlerinde hizmetin nasıl verildiği konusunda ve yapılan iş karşılığında alınan fiyatlar konusunda uzun vakitler harcayarak araştırma yapıyor.

Yoğun çalışmaların ardından ellerinde veri yığını birikmiş olan araştırmacılar, verilerinin anlam kazanması ve belli sonuçlara ulaşması için veri analizi yaptırmak istiyorlar. SPSS bu konuda en önde gelen program. Oldukça değişkenlik gösteren SPSS ile veri analizi Fiyatları araştırmacılara profesyonel destek alma konusunda yardımcı olmaya çalışıyor.

Araştırmacıların fiyatlardan daha önem verdiği bir diğer konu ise veri analizi hizmetinin nasıl yapıldığı konusudur. SPSS ile veri analizi Hizmetleri firmaların deneyimlerine ve çalışma disiplinlerine bağlı olarak değişim gösteriyor. Araştırmacılar uzun zaman emek verdikleri bir projenin sonuna geldiklerinde, araştırmalarının bir anlam kazanabilmesi için verilen hizmetin niteliğine dikkat ediyorlar.

Veri analizi yapmada firmalara güvenemeyen ya da veri analizi fiyatlarının yüksekliğinden veya firmalar arasında gösterdiği iniş çıkışlara anlam veremeyen birçok araştırmacı analizini kendi yapmak istiyor. Tabii ki böyle bir analiz yapmak isteyenler için en kolay ve ilk adım, arama motorlarına SPSS indir deyip illegal yollardan programı kurmak oluyor. Oysa programa sahip olmak; verilerin programa girişini, programın doğru ve kolay kullanımını, programdan analiz sonuçları alımını, bu sonuçların yorumlanmasını kolaylaştırmıyor.

Piyasada birçok SPSS ile veri analizi hizmeti sağlayan firma olduğu için hepsinden aynı kaliteyi bulmak mümkün olmuyor. Aslında programın kendisi olan SPSS Kaliteli Hizmetleri sunmada gayet yeterli bir program; fakat hizmetin ne kadar sürede ve ne doğrulukta gerçekleştirildiği araştırmacılar için büyük önem taşıyor.

Örneğin; her iki değişken setinde en az iki değişken barındıran bu iki değişken setinin ilişkilerinin belirlenmesi için Kanonik Korelasyon Analizi tekniği kullanılır. Bilimsel araştırmalarda en çok kullanılan tekniklerden biri olan bu analiz yöntemi için araştırmacılar piyasada SPSS Kanonik Korelasyon Analizi Fiyatları üzerine araştırma yapıyorlar. En uygun fiyatta en kaliteli hizmeti almak isteyen birçok araştırmacının tek amacı, yaptıkları anketlerde ya da araştırmalarda verdikleri emeğin boşa çıkmaması. Piyasada araştırma yapmak tüm araştırmacılar için izlenmesi gereken en faydalı yol olacak.

No Comment

Comments are closed.