0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

SPSS programı ile veri analizi yapan firmalar, farklı analiz ve ölçüm yöntemlerinde akademik çevreden birçok kişiyi hizmet sunuyor. Belirledikleri SPSS merkezi eğitim ölçüleri fiyatları ile merkezi eğilim ölçümlerinde müşterilere uygun seçenekler sunuyorlar. Merkezi eğilim ölçüleri tek bir nokta belirten mod, medyan, yüzdelik ve aritmetik ortalama gibi değerlerdir. Her araştırmanın ya da anketin temel öğeleri olan bu değerlerden iyi bir sonuç alabilmek için veri analizinin yaptırılması gerekmektedir.

Mod bir değişken için veriler içindeki en çok tekrar eden değerdir. Örnek vermek gerekirse; (A, G, J, K, G, Y, G, J) gibi bir veri kümesinin modu G’dir. SPSS programıyla merkezi eğilim ölçülerinin hepsine değil de sadece araştırma verilerinin mod değerlerini bulmak isteyenler, SPSS mod ölçümü yaptırabilirler. SPSS mod fiyatları ile merkezi eğilim ölçüleri fiyatlarını karşılaştırmalarında fayda var.

SPSS konusunda ilerlemiş ve yeterli donanıma sahip birçok insanın en sık karşılaştığı soru SPSS nasıl öğrenilir sorusudur. Son yıllarda analiz yaptıran ve araştırma sonuçlarının doğru yorumlamalarını öğrenmek isteyen birçok araştırmacı, analiz alanında hizmet veren firma sayısının artmasına sebep oldu. Firmalara ya da kişilerin kendi gelişimlerine destek sağlamak amacıyla da birçok SPSS kursu farklı yerlerde hizmet vermekte. Ayrıca, SPSS programını incelikleriyle anlatan internette ve yazılı kaynaklarda birçok seçenek mevcut.

SPSS programını bir şekilde öğrenmeye başlayanların sonra gelen soruları ise SPSS nedir nasıl kullanılırSPSS nedir ne işe yarar oluyor. Aslında çok basit olarak SPSS’in, istatistiksel analiz sağlayan bir bilgisayar programı olduğu söylenebilir. Programın nasıl kullanıldığı ve nerelerde hangi işlere yaradığı ise tamamen uçsuz bucaksız bir konu… Kişiler programın detaylarını ne kadar iyi öğrenebilirse programın kullanım alanları konusundaki bilgileri de o denli artacaktır.

Non-parametric metot kullanılırken dağılım varsayımları gerekli değildir. Bu metot değişkenlerin derecelerine bağlı olarak yapılır. Örneğin; çok fazla insan mütevazı miktarlarda para kazanırken, çok az insan çok daha büyük paralar kazanır. Buna benzer bir araştırma örneğine sahip olan araştırmacılar non-parametric testi uygulamalıdırlar. SPSS Non-Parametric fiyatları hakkında yapacakları bir piyasa araştırması onlara gerekli kaliteli hizmeti uygun fiyata nerden alabilecekleri konusunda bir fikir verecektir.

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.