0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

SPSS, kullanıldığı istatistik işlerinde sıfıra yakın hata işlemi sayesinde piyasada tutunmayı ve adını duyurmayı başarmış bir istatistik programıdır. Genelde SPSS konusunda yapılan fiyatlandırmalar yapılacak olan testlerin çeşitliliklerine, detaylarına ve analizler ile beraber kullanıldıktan sonra ortaya çıkarılacak olan raporlamaların uzunluklarına göre hesaplanır.

Bu çalışmaların en başında yapılacak araştırma için gerekli olan anket tasarımı gelir. Konunun içeriği ve alınması gereken bilgilerin çokluğu SPSS anket tasarımı fiyatları konusunda farklılıklar ortaya çıkarabilir.

SPSS T testi, konu hipotez olunca yapılacak testler arasında ilk akla gelen ve en yaygın kullanılan testtir. SPSS T testi ortalamaları alınmış olan iki grubu karşılaştırır. Karşılaştırılan iki grup arasında ortaya çıkan farkın tamamen rastlantısal bir fark mı yoksa gerçekten istatistiksel açıdan değeri olan bir fark mı olduğunu hesaplar. Bu testte en çok kullanılan tür bağımlı iki örnek T testidir. Karşılaştırılacak olan grupların, karşılaştırılacak olan özelliklerine bağlı olarak SPSS bağımlı iki örnek T testi fiyatları farklılık gösterebilir.

T testi temelde sadece iki grubu karşılaştırarak aralarında ki farklılıkların bir değeri olup olmadığını test edebilir. Daha fazlası için ortaya varyans analizi çıkmıştır. Varyans analizi tek veya iki faktörlü olabilir. Tek faktörlü olduğu zaman kısaca anova diye adlandırılır. Bu testin de kendine özgü detaylı kuralları vardır ancak önemli olan bir nokta şudur ki karşılaştırılacak olan grup sayısı ve özellikler arttıkça SPSS anova fiyatları da artacaktır.

Her zaman seçilen grup ve bu grupların özellikleri ayrıştırılmış olarak bulunmaz. Grupları istenilen özelliklerine göre ayırma işlemine diskriminant analizi denir. Örnek olarak, bir çiçek bahçesinde ki çiçekleri renklerine, kokularına veya türlerine göre en az hata ile ayırma işlemi verilebilir. Burada ki ana faktör grubun sahip olduğu nüfustur. Gruplar ne kadar kalabalık olurlarsa yapılacak analizler de o kadar uzun sürer ve SPSS ayırma (diskriminant) analizi fiyatları o kadar değişkenlik gösterir.

Matematikte aritmetik ortalama almayı hepimiz biliyoruz. SPSS içinde yapılacak çalışma sırasında aritmetik ortalamanın alınması gereken çok fazla yer olacaktır. Çok yüksek olmamakla beraber bu konuda da SPSS aritmetik ortalama fiyatları geçerli olacaktır.

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.