0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

SPSS uygulamaları dünya çapında çeşitlilik göstermektedir. SPSS uzmanı kişiler tarafından rahatça kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

SPSS T-testi, iki örnek arasında ortalama açısından fark oluşup oluşmadığının araştırılması amacıyla kullanılır. İki örnek arasında aynı özelliklere sahip üyeler bulunamaz. Bağımsız iki örneğin bulunması esastır. Büyük şirketlerde T-testi bir gruptaki ortalamanın diğer gruptan hayati şekilde farklı olup olmadığının belirlenmesinde kullanılır. SPSS T-testi fiyatları yüksektir. Kullanım alanlarına göre şekillendirilebilir yapıda olsalar da standart fiyatları bulunur. SPSS tepe değer fiyatları kullanım alanlarına göre belirlense de profesyonel kullanım amaçlı satın alım gerçekleştiren şirketlerde fiyatlar uçuk rakamlara ulaşabilirler. SPSS veri analizi özelliği ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Ayrıca, SPSS hakkında aklınızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldıracak nitelikteki veri analizi kitabı SPSS serüveniniz boyunca yanınızda bulunması gereken bir kitaptır. SPSS ücretsiz indir tuşuna basarak herhangi b ir uygulama indirme sitesinden güvenli ve ücretsiz olarak indirebilirsiniz. IBM firması 15,0 sürümüyle bazı özelliklerini ücretsiz olarak kullanıcılarına açmıştır. Benzer uygulamaları daha önceden piyasaya sürülmüş fakat başarı yakalayamamışlardır. SPSS programının başlıca özellikleri; Sağlık, tekstil, gıda, bankacılık, finans, sigorta, insan kaynakları gibi alanlarda ilgili kurum ve kuruluşlara karar desteğini hızlıca sağlayan analitik yönden çözümler sunmaktır. SPSS uygulaması araştırmacı ve alanının çalışanlarının istatistiklere bağlı analizde tercih ettikleri bir numaralı programdır. Windows aracılığı ile geliştirilmiş bir program olmakla birlikte 1968 yılından beri istatistiksel konularda hizmet vermektedir. Bilimsel Araştırmanın yanında özel sektörün içişlerini kontrol etmesinde de etkilidir. Araştırmanın değişkenlerinin tanımlanması, istatistiksel analizler, veri hesaplamaları, grafik oluşturma özellikleri ile düzenli ve kolayca ulaşabileceğiniz sonuçlara ulaşılması sağlanmaktadır. İleri düzeydeki deneysel çalışmalarda kullanılmak üzere tasarlanmış ve otomatik hesaplama konusunda ileri yapay zekâya sahiptir. Sıra verileri ve birçok arka plan kombinasyonu ile sonuca ulaşmak çok kolaydır. SPSS programının ücretsiz deneme sürümünün piyasaya sürülmesi ile birlikte amatör beyinlerin bu programa olan ilgisi büyük bir oranda artış göstermiştir.

Yüksek kaliteye sahip kesin sonuçlara ulaşmanızı sağlayacak bir programdır. Kaliteli sunu imkânını yaratan kullanışlı bir üründür.

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.