0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

SPSS’nin ilk sürümü 1968 yılında oluşturulmuş, istatiktiksel analize yönelik bir bilgisayar programıdır. 2009 yılına kadar SSPS Inc. adını taşıyan bir ABD şirketi tarafından hazırlanmış ve sürüme konulmuştur. 2009’da şirketin ve programın sahipliği IBM şirketine satılmıştır. Versiyon 19.0 dan itibaren resmen IBM SPSS Statistics ismini almıştır. En son versiyon olarak IBM SSPS Statistics 22.0 olup, 2013’den itibaren pazarlanmaktadır.

SPSS Veri Analizi Hizmeti Nedir?

SPSS araştırma yapmak için toplanmış verilerin, bilgisayar ortamına aktarılmasını ve istatistiksel biçimde değerlendirilmesini sağlayan bir bilgisayar programıdır. Bahsi geçen internet sitesinde SPSS büroları içinde çalışan uzman ekip, sizin yerinize araştırılan verileri bu bilgisayar programına doğru şekilde aktarıp, yapabileceğiniz olası hataları ortadan kalmasını sağlamaktadır.

SSPS Veri Danışmanlığı Nedir?

Üzerinde çalıştığınız tezinizle alakalı yapacağınız anketler, yani saha çalışması verilerinin SPSS programına düzgün ve eksiksiz biçimde aktarılması gerekmektedir. Bunu yaparken SPSS hizmetleri özelliklerini ve inceliklerini bilmeyen kişiler hata yapabilmektedir. Bu yüzden de bazı profesyonel ekiplere ihtiyaç duyulur. Çalışmanın doğru seyirde ilerleyebilmesi için anket soruları da, anket formu da, anketin kişisel bilgileri içermemesi de önemli birer rol oynar. Anlaşıldığı üzere SPSS veri danışmanlığı, sizin üzerinizde çalıştığınız tez için yapacak olduğunuz saha çalışmalarında alacağınız profesyonel bir yardımdır.

SPSS Veri Danışmanlığı Hizmeti Nasıl Çalışır?

Öncelikle saha araştırmasından sorumlu olan kişiden diğer tüm çalışanlara kadar, çalışan herkes ister ön lisans tezi, ister yüksek lisans tezi olsun her konuda yurt içi ve yurt dışı bütün kaynakları elden geçirir. İnternetten elde edilen dökümanların yanı sıra bu işle uğraşan arkadaşlar, kitap taramaları yapıp, önemli yerlerin altını çizerek sizin çalışmanızın ilk basamağını oluşturur. Projeyi netleştiren akademik kariyere sahip ekip arkadaşları çalışmanın başlıklarını belirler ve bunlar üzerine çalışmalar yapar. İşin teorik kısmı da tamamlandıktan sonra, çalışmayla ilgili yurt dışı kaynaklı kitapların çevirisi yapılır. Kitaplardan yapılan alıntılar tez çalışmasına eklenir ve bu sırada kaynakçadan sorumlu arkadaş nerelerde alıntı kullanıldığını not eder. Bu çalışmalar sürerken bir yandan da saha çalışmaları devam etmektedir. Anketler hazırlanır ve sahada gerçekleştirilir. Gerçekleştirilen anketler istatistiksel programlara yerleştirilir. Son olarak analiz yapılarak tezin ulaştığı noktadan bahsedilir. Tüm bunları SPSS ofisleri içinde profesyonel bir ekip yaptığı için hata payı neredeyse sıfırdır.

SPSS Ortalama Test Ve Analiz Fiyatları

SPSS için yapılacak olan fiyatlandırma testlerin ve analizlerin, çeşidine ve uzunluğuna bağlı olarak belirlenir. Konunun içeriği ve elde edilmesi gerekilen verilerin çokluğuna göre fiyat değişmektedir.

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.