0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

SPSS Veri Eğitimi Hizmetleri

İstatistiksel verilerin doğru bir şekilde bilgisayar ortamına atılması için SPSS gibi paket programlarına ihtiyaç vardır. SPSS paket programı, diğer istatistiksel programlara göre hem kullanımı çok daha kolay hem de daha yaygın bir şekilde kullanılanıdır. O yüzden tüm Dünya’da geçerliliği olan SPSS programı ile verilerinizi girmeniz ve sonuçlarını almanız en mantıklı yöntem olacaktır. Ancak gerekli bilgileri edinmediyseniz ve bu alanda analizlerin nasıl yapılacağı hakkında bir bilginiz yoksa, SPSS hakkında bilgisi olan birinden mutlaka destek almalısınız. Kendi çabalarınızla belki de 1 yılda dahi çok büyük bir yol kat etmeniz mümkün olmazken, başka birinin SPSS programını size anlatması çok kısa bir sürede çok uzun mesafe kat etmenize neden olabilir.

SPSS’de veri girişi diğer programlara göre oldukça basittir. Verilerin doğru şekilde girilmesinin ardından programın menüsünden dilediğiniz bir tarama işlemini ya da analizini gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yapabilmek için yine bu alanda verinin nasıl değerlendirilmesi gerektiğine yönelik, bilgi edinmelisiniz. Bu bilgiyi edinmenin en kolay yolu da SPSS veri eğitimi hizmeti vermekte olan bir yerden bu alanda destek almak olmalıdır.

Eğer SPSS paket programlarına veri girişi yapmak ya da veri girişi yapılmış olan projede eksik olan verileri değerlendirmek istiyorsanız, bu alanda profesyonel olarak hizmet vermekte olan firma çalışanlarımız gibi kişiler ile görüşmeniz gerekir. Verilerin doğru şekilde girildiğinden ve analizlerin doğru şekilde yapıldığından emin olmak istiyorsanız, veri eğitimi hizmeti veren personellerimiz aracılığıyla karışık olan işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Oldukça basit bir program olan SPSS, kolay bir şekilde verilerin girilmesini sağlarken bu verilerin sınıflandırıcı ölçekle mi, aralıklı ölçekle mi, oransal ölçekle mi ölçüldüğüne ait detayların girilmesini isteyecektir. Sadece “numeric” şeklinde giriş yapmış olmanız, programın doğru şekilde çalışmasını engelleyebilir. O yüzden bir uzmandan eğitim alarak verilerin doğru şekilde girişinin nasıl yapıldığını öğrenebilir ve ona göre hareket edebilirsiniz.

Her geçen gün daha yaygın olarak kullanılmakta olan SPSS programını doğru şekilde öğrenmek ve veri eğitimini sağlıklı bir şekilde yürütmek istiyorsanız firmamız ile mutlaka görüşmelisiniz.