0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

Akademisyenler veya öğrenciler yaptıkları çalışmalarda büyük sayısal verilerle uğraşmak zorunda kalabilmektedirler. Yapılan çalışmanın branşına göre istatistikten yararlanmak mümkün olabilir hatta bazen bunun yapılması gerekli bile olmaktadır.  Gerek Eğitim Bilimlerinde gerek Sosyal Bilimlerde ve gerekse de Fen Bilimlerinde yapılan akademik çalışmalarda istatistiksel analizler büyük oranda kullanılmaktadır. Toplanan sayısal verilerin sınıflandırılması, sonrasında tahlilinin yapılması ve yorumlanması istatistik biliminin işidir. Bütün süreç bununla kalmayıp son olarak yorumlanan veriler ışığında kullanılan yönteme göre raporlama ve sunum da söz konusu olmaktadır. Raporlarda tablo ve grafiklerden de yararlanılmaktadır. İstatistiksel analiz hizmetini alan müşteriye bağlı olarak raporlarda düzenleme yapılabilmektedir. İstatistiksel analiz proseslerinde bir veya daha fazla yöntemden yararlanmak mümkün olabilir.

Bazı istatistik metotlarından bahsetmek gerekirse, Örneklem Hizmetleri bu yöntemlerden örneklemi içeren hizmetlerden sayılabilir. Örneklem, istatistik biliminde belirli bir yığından ana kütleyi temsil etme becerisine sahip daha ufak hacimli bir altkümenin elde edilmesi işine denir. Tüm ana kütle yani evren kümesi hakkında bilgiler edinebilmek imkânsız olduğundan örneklem yöntemi vasıtasıyla evren kümeye ait bir altküme oluşturulur. Örnek veriler toplandıktan sonra bu örnek veri kitleleri hakkında istatistiksel hesaplamalar yapılır. Ardından örnek istatistikleri üzerinden çıkarımsal istatistik vasıtasıyla ana kütleye yani evren kümeye dair bir altküme meydana getirilir. Kısa bir tanım yapmak gerekirse, örneklem ana kütlenin bir temsilci kümesidir ve ana kütleyi kullanarak elde edemeyeceğiz bilgilerin bize kazandırılmasına yardımcı olur. Bazı örneklem teknikleri vardır. Elverişlilik örneği, mekanik örneklem, kota örneği, kartopu örneklemi ve rastgele örneklem bunlardan bazılarıdır. Bu yöntemler kullanılarak, yapılan akademik araştırmada ayrıntılı bir istatistiksel analiz yapılır. Veri gruplarının yorumlanması sonucunda yönteme uygun raporlar müşterilerin ilgilerine sunulur.

Firmamız istatistik analizi yapmada nonparametric tests Hizmetleri gibi birçok hizmeti sağlamaktadır. Alanında uzman, tecrübe sahibi ekibimizle Pazar araştırma Hizmetleri vermekte ve her türlü istatistik tahlili projesini başarıyla yürütmekteyiz. Uzmanlarımızın çalışmaları hakkında Pazar araştırma Fiyatları hakkında ve diğer tüm fiyatlarla Örneklem Fiyatları hakkında ayrıntı bilgi almak isterseniz, personelimiz size gerekli malumatı verecektir. Kesin fiyat belirlenmesi için çalışmanızın ayrıntılarının tarafımızca bilinmesi gerektiğini hatırlatalım.

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.