0530 918 52 06
Tüm çalışmalarınız için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

SPSS dünya çapında adını duyurmuş çok kullanışlı ve fonksiyonel bir istatistik programıdır. Ancak bu kadar güçlü oluşunun yanında Türkçe kaynaklarının az olması ve internet ortamında bu konuda ki derslerin yetersiz olmasından kaynaklı maalesef ki ülkemizde profesyonel anlamda SPSS bilen eleman sayısı çok az. Ancak biz gerek sitemizde sunmuş olduğumuz SPSS dersleri gerekse bu sektördeki uzun geçmişimiz ve uzman kadromuz sayesinde sizin bu konuda ki tüm ihtiyaçlarınıza tam bir çözüm sunuyoruz.

SPSS programıyla yapılan tez ve makale analizleri sonucunda grafiksel anlamda ortaya çok sayıda rapor çıkar. Bu raporlarda ki basıklık ve çarpıklığın hesaplanması zorlu veya duruma bağlı olarak uzun sürecek işlemlerdir. SPSS de basıklık var olan bir dağılımın sivri bir şekilde olup olmadığını başka bir deyişle normal dağılıma olan mesafesini ölçerek ne kadar uzaklaştığını kontrol etmeye yarar. Çarpıklıkta ise negatif ve pozitif olmak üzere iki tür vardır. Bu işlemlere ihtiyaç duyduğunuz da öncelikle SPSS basıklık fiyatları ve SPSS çarpıklık fiyatları konusunda bilgiye sahip olmanızı tavsiye ederiz. Size bu konuda uzman kadromuz ile en iyi hizmeti elbette ki biz verebiliriz.

SPSS testleri yapılırken genelde üzerinde araştırma yapılan gruplar, birbirleriyle kıyaslanırlar. Bu konuda en sık kullanılan test çeşidine T testi denir. Tek grup, bağımsız iki grup, eşleştirilmiş iki grup olmak üzere üç farklı çeşidi vardır. Bir araştırma sonucunda çoğu zaman farklı ana gruplar karşılaştırılarak fark değerleri elde edilir. Örneğin, evli olan insanların aylık yaptığı harcamalar ile bekar olan insanların aylık yaptığı harcamalar arasında anlamlı bir fark değeri var mı? Bu T testi hizmetleri hakkında yardım alınacağı zaman öncesinde SPSS bağımlı iki örnek T Testi Fiyatları iyice araştırılmalıdır.

Araştırma çalışması bittikten sonra eldeki verilere göre değişkenler arasında bir nedensellik ilişkisi kurulmalıdır. Bu nedensellik ilişkisini kurabilmek ve bağımsız değişkenlerden yardım alınarak bulunması zor olan bağımlı değişkenin değerini bulabilmek adına regresyon analizi yapılır. Bu analiz konusunda fiyat teklifi almak isterseniz en basit şekilde SPSS basit doğrusal regresyon analizi fiyatları olarak arama yapabilir veya sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.